Styl Poradnik stylisty Jak dobrać muchę

Jak dobrać muchę?

Jak dobrać muchę?
[fot: Alex Cheek/CC/flickr]

W eleganckim wydaniu mody męskiej muszka stanowi obowiązkowy dodatek do smokingu oraz fraka. Coraz więcej panów stawia na nią jednak również w mniej oficjalnych sytuacjach, traktując muchę jako oryginalny dodatek.

Dobrze dobrana muszka, podobnie jak krawat stanowi wykończenie stroju. Jednak w ich przypadku nie trudno o wpadkę, która może zniweczyć cały efekt. Jeśli więc nie czujemy się pewni w tworzeniu własnych połączeń, lepiej nie eksperymentować i postawić na najbardziej klasyczne zestawy.Muchy wełniane zawsze uchodzą za mniej formalne niż te uszyte z jedwabiu. Podobnie jest z muchami we wzory. Jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie, warto postawić na gładkie i jednokolorowe modele. Dobrze dobrana muszka powinna komponować się z resztą stroju.

Na dużo większą fantazję można pozwolić sobie wybierając muszkę na dzień. Choć i tu nie wskazane są jaskrawe kolory, panuje znacznie większa dowolność we wzorach czy kroju.

Zakładając frak koniecznie należy postawić na białą muszkę. W tym zestawieniu czarna zarezerwowana jest jedynie dla kelnerów. Zupełnie odwrotna zasada dotyczy smokingów.

Wybierając się na oficjalne przyjęcie najlepiej postawić na najbardziej elegancką wersję muchy, czyli czarną. Białą, do smokingu, zakładają jedynie kelnerzy. Jeśli uroczystość jest mniej oficjalna, kolor muszki możne być dostosowany do stroju partnerki.

Do jakiego rodzaju kołnierzyka pasuje muszka?

  • stójka ( ang. wing collar),
  • włoski (ang. cut away collar).

Największe "muchowe" faux-pas :

  • muszka na gumce lub zawiązana na stałe,
  • kolorowa mucha na oficjalne przyjęcie.

 

Jak zawiązać muchę ?

 

 


 


Tagi:

moda

mężczyzna

mucha

ubiór

muszka


2013-06-04
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu Sjyeg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.