Styl Poradnik stylisty Jak dobrać długość spodni

Jak dobrać długość spodni?

Jak dobrać długość spodni?
[fot: Kent Wang/CC/Flickr]
Niektórzy wielbiciele mody są przekonani, że nogawki odsłaniające buty, a czasem nawet skarpety, wyglądają bardzo stylowo. Okazuje się, że nie zawsze. Jeśli więc nie mamy pewności, czy swoim strojem nie łamiemy żadnych zasad, lepiej postawić na dobrze znaną klasykę.

Długość spodni to jeden z tych elementów, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w czasie dobierania garnituru. Przód nogawki odpowiednio dopasowanych spodni powinny delikatnie opadać na but. Dopuszczalne jest tylko jedno załamanie. Warto o tym pamiętać, szczególnie, że po kilku godzinach, spodnie w pasie z pewnością nieco się obniżą.


Z tyłu nogawka powinna kończyć się dokładnie tam, gdzie zaczyna się obcas.
Choć w teorii wydaje się to bardzo proste, problem zaczyna się, kiedy w czasie dobierania długości spodni, nie mamy przy sobie właściwych butów. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest postawić na te spodnie, których tylni kant nogawki sięga podłogi.

Na spodnie z nogawkami ledwie sięgające cholewy butów można sobie pozwolić tylko wtedy, gdy ich dół wykończono mankietem. Poza tym, do takiej stylizacji pasują jedynie spodnie ze zwężanymi u dołu nogawkami. Dzięki temu w czasie chodzenia nie będą nam trzepotać jak flaga.

Tagi:

buty

moda

spodnie

długość spodni


2013-06-04
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu 8GTJh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.