Styl Fryzury To w tych ziołach jest moc

To w tych ziołach jest moc

To w tych ziołach jest moc
[fot: DraXus/CC/Flickr]
W dzisiejszych czasach, pomimo wielu różnych skomplikowanych pod względem składu kosmetyków do włosów, ludzie wracają do używania kosmetyków naturalnych, nawet tych, które możemy sami stworzyć w domu. Zioła są tutaj niezastąpione, bowiem od wieków stanowiły ciekawą alternatywę dla osób, których włosy wymagały specjalnego traktowania bądź miały określone właściwości, wymagające zastosowania konkretnych środków.

Trzeba pamiętać również o tym, że obecnie możemy nie tylko stworzyć sami takie kosmetyki, ale również kupić je już gotowe w aptekach albo drogeriach. Stąd też warto zainteresować się kosmetykami ziołowymi bądź po prostu ziołami, które możemy dostać łatwo i tanim kosztem, a które na pewno będą w pozytywny sposób oddziaływać na naszą skórę.

 

Przede wszystkim, każdy mężczyzna powinien posiąść wiedzę, która jest teoretycznie przeznaczona tylko dla kobiet, czyli – jakie zioła są dobre, do jakich włosów. Używanie byle jakich ziół z nadzieję, że pomogą, może być zgubne – bardzo często bowiem zioła okazują się wpływać na włosy negatywnie, o ile nie są prawidłowo dobrane do ich stanu oraz rodzaju.

 

Ważne jest również to, że w aptekach także możemy znaleźć zioła pod postacią tabletek do regularnego przyjmowania – tabletki takie to zazwyczaj stworzone na bazie skrzypu polnego tabletki ziołowe, nieraz z dodatkami olejów rybich oraz niekiedy też drożdży – takie mieszkanki pozwalają na odbudowę odpowiedniej, zdrowej struktury włosa, stworzenie odpowiedniego środowiska skóry głowy, a w efekcie polepszenia się ogólnej kondycji naszych włosów. Na pewno także można zapytać w aptece o zioła, które pomagałyby w usuwania z organizmu toksyn – to one bowiem bardzo często odpowiedzialne są za tworzenie się podrażnień skóry, stanów zapalnych, osłabienie ogólnej kondycji włosów oraz ich łamanie i wypadanie.

Jeśli więc cierpisz z powodu ciągle przesuszonych, słabych i łamliwych włosów, pomyśl na przykład o lawendzie – nie tylko regeneruje ona cebulki włosa i zapobiega wypadaniu, ale również odżywia cały włos. Przyda się na pewno również wtedy, kiedy masz problem z bakteryjnym zapaleniem skóry i swędzeniem – łagodzi bowiem podrażnienia i pobudza krążenie, dzięki czemu włos jest zdrowszy. Lawendę najlepiej wykorzystywać z olejku lawendowego w połączeniu z żółtkiem – taką maseczkę nakładamy na włosy. Na pewno również włosom osłabionym pomoże skrzyp polny, który od wieków polecany był dla osób o suchych, zmęczonych włosach. Jako, że skrzyp polny zawiera krzem wpływający pozytywnie na krążenie krwi, to można powiedzieć, że jest składnikiem o wiele bardziej dobroczynnie wpływającym na stan skóry głowy i, co za tym idzie, stan włosów, niż inne składniki. Dodatkowo, przeciwdziała rozdwajaniu się i łamaniu włosów, a także sprawia, że znikają podrażnienia, zaś skóra nie przetłuszcza się tak szybko, dzięki czemu jest to składnik nie tylko dobry dla włosów suchych, ale również tych, które przetłuszczają się u nasady. Jeśli płukankę ze skrzypu polnego połączymy z łopianem, efekt będzie dodatkowo wzmocniony.

Dla blondynów na pewno ciekawym rozwiązaniem będzie rumianek, który pięknie rozjaśnia włosy i nadaje im blasku i złocistych refleksów. Ma on również działanie zdrowotne: przeciwdziała swędzeniu skóry i wszelkim zapaleniom. Dzięki obecność środków antyseptycznych dezynfekuje skórę głowy i nie dopuszcza do stanów zapalnych, pojawiania się bakterii czy grzybów. Rumianek również odbudowuje i, co za tym idzie, uelastycznia włosy – najlepiej jest go stosować w płukankach.

Nieco inne działanie ma znana powszechnie pokrzywa. Jest ona przeznaczona praktycznie do wszystkich rodzajów włosów, ze względu na to, że zawiera nie tylko mikroelementy, ale również witaminy i składniki odżywcze, jak na przykład magnez, które nie tylko stabilizują stan skóry i zapobiegają nadmiernej produkcji łoju, ale również wzmacniają i odżywiają włosy. Płukanką powstałą z naparu z suszonych liści pokrzywy połączonego w małej ilości z niskoprocentowym octem należy spłukać włosy.

Innym, bardzo korzystnym ziołem, a właściwie rośliną, jest aloes. Jego sok ma silne działanie grzybobójcze, stąd też jest doskonały do zwalczania łupieżu. Dodatkowo, zawiera on wiele witamin i mikroelementów niezbędnych, aby można było mówić o zdrowych, silnych włosach; składniki zawarte w aloesie dodatkowo pobudzają do wzrostu cebulki włosów, przez co włosy stają się silniejsze i gęstsze. Ta roślina jest o tyle wszechstronna, że potrafi nawilżyć miejsca suche, zaś wysuszyć miejsca tłuste, stąd jeśli nasze włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, zaś są wysuszone na końcach, warto zainwestować w aloes. Warto zrobić papkę z kilku jego liści, po czym wmasować je w głowę, a po kilkunastu minutach całość umyć szamponem – taką maseczkę można stosować przy każdym myciu włosów.

Jak powszechnie wiadomo, zioła są dla człowieka już od wieków czymś, w czym gustował i co pozwalało mu zachować zdrowie i urodę. Dziś zioła wracają do łask, jako że okazuje się, iż jako jedyne nie wywołują skutków ubocznych, w porównaniu z substancjami zawartymi w nowoczesnych szamponach.

Inną zaletą ziół jest fakt, że są one dostępne nie tylko wszędzie, ale również są tanie, dzięki czemu na kurację nie trzeba wydawać fortuny; trzeba jednak pamiętać, że nie są to skutki natychmiastowe i na efekty bardzo widoczne trzeba poczekać kilka czy nawet kilkanaście tygodni od pierwszej kuracji oraz należy dbać o to, aby wszystko przebiegało regularnie.

Czytaj w Menstream.pl
Mezoterapia - spokojnie to nic trasznego
Jest sposób na łysienie, choć kosztowny. Jednorazowy koszt przeprowadzenia terapii to wydatek wahający się w granicach od 250 do nawet 500 złotych
Fryzura pomoże ci w karierze?
Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie zarówno na swoim szefie jak i jego prześlicznej asystentce
Siwie włosy. Nie taki diabeł straszny?
Dla wielu facetów pierwszy siwy włos na głowie nie jest przyjemnym przeżyciem, ale trzeba pamiętać, że nie jest to wcale początek starości. Wręcz przeciwnie, siwe włosy mają swoje plusy.
Tagi:

moda

styl

starość

fryzury

siwizna

mezoterapia

łysienie

Partner:

2011-11-08
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu sy8Dh