Styl Fryzury Siwie włosy

Siwie włosy. Nie taki diabeł straszny?

Siwie włosy. Nie taki diabeł straszny?
[fot: zoetnet/CC/Flickr]
Siwienie jest związane z genami a spowodowane jest przez zakończenie wydzielania melaniny przez komórki produkujące włosy. Procesu tego nie da się ani zatrzymać, ani odwrócić, ale niezdrowy tryb życia, polegający na paleniu papierosów lub nadużywaniu alkoholu, może przyspieszyć moment pojawienia się na głowie pierwszego białego włosa.

Generalnie u mężczyzn dzieje się to już po dwudziestym roku życia, ale u niektórych siwienie nie występuje nawet do czterdziestki. Bywają też ekstremalne przypadki bardzo szybkiego siwienia, a takim przypadkiem jest znany włoski piłkarz Fabrizio Ravanelli, który całkowicie osiwiał zaledwie po dwudziestce. Trzeba też pamiętać, że siwe włosy są bardziej widoczne u osób z ciemnymi włosami, podczas gdy blondynom jest je łatwiej zamaskować.Pierwszy siwy włos na głowie może być dla mężczyzny poważnym impulsem do zmiany wizerunku. Część panów próbuje ukryć białe nitki na głowie, przede wszystkim poprzez farbowanie włosów. Efekty takich działań są często jeszcze gorsze, szczególnie gdy włosy będą zafarbowane w nieprofesjonalny sposób. Inni mężczyźni natomiast godzą się z losem i z siwych włosów próbują czerpać korzyść. Siwe włosy bowiem często kojarzone są z doświadczeniem, a niekiedy też z mądrością. Dla niektórych pań, siwiejący mężczyźni są bardziej atrakcyjni.

Panom, którzy ciągle nie są przekonani co do atrakcyjności siwych włosów można przypomnieć mężczyzn, którzy mimo wyraźnej siwizny odnoszą wielkie sukcesy. Wśród takich ludzi są choćby George Clooney czy przykład z naszego rodzimego podwórka - Hubert Urbański. Dzisiaj niektórym trudno sobie ich wyobrazić bez siwych włosów. Siwieją także gwiazdy młodszego pokolenia, jak Ben Affleck lub Brad Pitt.
Czytaj w Menstream.pl
Dredy. Odważysz się?
Kojarzą się głównie z muzyką reggae i ruchem Rastafari, ale taka fryzura może też być odpowiednia dla panów, którzy chcieliby być postrzegani, jako indywidualiści.
Jeśli długie włosy, to tylko zadbane
Jeśli jesteś zaganiany i nie masz czasu, aby każdego dnia pozwolić sobie na długą ceremonię pielęgnacji włosów to taka fryzura na pewno nie jest dla Ciebie. Poświęcenie może się jednak opłacić.
Męskie fryzury. Wolisz być macho czy sexy?
Od długości włosów będzie zależeć, jak mężczyźni postrzegani są przez płeć piękną.

Tagi:

moda

styl

starość

fryzury

siwizna

Jarosław Wójtowicz
2011-08-29
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu mjYyj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.