Styl Fryzury Jeśli długie włosy, to tylko zadbane

Jeśli długie włosy, to tylko zadbane

Jeśli długie włosy, to tylko zadbane
[fot: Tutu43/CC/Flickr]

Długie włosy u mężczyzn były popularne szczególnie w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy taką fryzurą chwalili się gwiazdorzy muzyki popularnej, a przede wszystkim rockowej i metalowej. Nieprzypadkowo też dzisiaj uczesanie takie kojarzy się głównie z młodymi, zbuntowanymi ludźmi. Mimo to, odważni i pewni siebie faceci również mogą pokusić się o długie włosy, bo zadbana fryzura potrafi szczególnie podobać się płci pięknej.

Decydując się na długie włosy trzeba jednak pamiętać, że ich posiadanie wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, które są raczej obce panom z krótką fryzurą na rekruta. Dokładne mycie i traktowanie długich włosów odpowiednimi odżywkami jest koniecznością, aby utrzymać ich świeżość, gęstość i wyrazistość. Nie ma przecież nic gorszego niż tłuste kudły lub połamane i nieświeże siano na głowie.

Panowie, którzy są zainteresowani dłuższymi włosami muszą też być odpowiednio cierpliwi. Trzeba pamiętać, ze rocznie włosy rosną średnio o dwanaście centymetrów, więc mężczyźni zapuszczający włosy od krótkiej fryzury dla wyhodowania bujnej czupryny muszą poświęcić nawet kilka lat.

Dlatego decyzja o zapuszczaniu włosów musi być przemyślana, a z takiego pomysłu od razu powinni raczej zrezygnować mężczyźni, którym natura już zdążyła zafundować łysienie lub głębsze zakola.

Czytaj w Menstream.pl
Męskie fryzury. Wolisz być macho czy sexy?
Od długości włosów będzie zależeć, jak mężczyźni postrzegani są przez płeć piękną.
Wykaz zakazanych, męskich fryzur
Długie włosy zostały absolutnie zabronione, jasno określono ilość żelu do nakładania na włosy, ale za to zliberalizowano obowiązek noszenia brody.
Tagi:

styl

włosy

fryzura

dobór

Jarosław Wójtowicz
2011-08-05
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu DN4pi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.