Dredy. Odważysz się?

Dredy. Odważysz się?
[fot: SarahMcManiman/CC/Flickr]

Dla dredów potrzebne są oczywiście dłuższe włosy, a także dokładna i regularna ich pielęgnacja. Jeśli mężczyzna jest gotów na takie poświęcenie to z pewnością może się zdecydować na takie uczesanie. Tym bardziej, że dredy można ułożyć na wiele różnych sposobów.

Najzwyklejsze uczesanie dredów to pozostawienie ich samym sobie, bez związywania jakąkolwiek gumką czy opaską. Tak najlepiej wyglądają cieńsze dredy, gdyż grubsze mają tendencję do sztywniejszego odstawania, co może spowodować, że ich właściciel będzie wyglądał nieestetycznie.

Innym sposobem na noszenie dredów jest ich związanie, zupełnie tak samo, jak zwykłego kucyka. To od długości dredów i widzimisię ich właściciela będzie zależało, czy taki kucyk będzie ustawiony na sztorc czy będzie bardziej luźny.

Osoby lubiące nakrycia głowy mogą pokusić się natomiast na założenie specjalnych dla dredów beretów. Są one szczególnie charakterystyczne dla rastafarian. Poza tym dredy można też związać kolorowymi bandanami.

Zdecydowanie najbardziej oryginalnym rozwiązaniem jest przyozdobienie dredów kuleczkami. Na rynku można znaleźć kuleczki o różnym rozmiarze. Są one z drewna, szkła czy nawet metalu i mogą w ciekawy sposób urozmaicić jamajską fryzurę.

Trzeba jednak pamiętać, że dredy mogą nie przypaść do gustu wszystkim pracodawcom. W niektórych firmach (głównie większych korporacjach) obowiązują bowiem bardziej lub mniej sztywne dresscode'y, które zakazują tego rodzaju fryzur.

Czytaj w Menstream.pl
Łysina to nie koniec świata!
Faceci, którzy tracą włosy mogą zamaskować problem , ale łysienia i tak nie zatrzymają. Najlepiej się z tym pogodzić i znaleźć rozwiązanie dla siebie.
Jeśli długie włosy, to tylko zadbane
Jeśli jesteś zaganiany i nie masz czasu, aby każdego dnia pozwolić sobie na długą ceremonię pielęgnacji włosów to taka fryzura na pewno nie jest dla Ciebie. Poświęcenie może się jednak opłacić.
Wykaz zakazanych, męskich fryzur
Ministerstwo Kultury i Orientacji Islamskiej w Iranie usankcjonowało listę dozwolonych męskich fryzur. Długie włosy zostały absolutnie zabronione, jasno określono ilość żelu do nakładania na włosy, ale za to zliberalizowano obowiązek noszenia brody.
Tagi:

styl

włosy

fryzura

dobór

Jarosław Wójtowicz
2011-08-05
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu phqFf
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.