Ranking MMA

Ranking MMA
[fot: MartialArtsNomad.com/CC/Flickr]

Ranking MMA przedstawia zawodników, którzy są najwyżej w klasyfikacji punktowej. Pod uwagę brane są wszystkie organizacje oraz wszystkie kategorie wagowe.

Chris All American Weidman (10-0-0)

Amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki i mistrz UFC w wadze średniej. W MMA zadebiutował w 2009 roku zdobywając pas Ring Of Combat w wadze średniej. Swój tytuł obronił tylko raz, po czym podpisał kontrakt z UFC, gdzie w 2011 roku walczył przeciwko Alessio Sakarze. Po pięciu wygranych z rzędu walkach Weidman zyskał szansę walki o tytuł mistrza w wadze średniej UFC z Andersonem Silvą.

Ostatnia walka: przeciwnik Anderson Silva - UFC 162 (6 lipca 2013), zdobył tytuł mistrza wagi średniej.

Cain Velasquez (12-1-0)

Amerykański zapaśnik i zawodnik mieszanych sztuk walki. Jest aktualnym i dwukrotnym mistrzem UFC w wadze ciężkiej. Pierwszą zawodową walkę stoczył w 2006 roku dla Strikeforce. Dwa lata później podpisał kontrakt z UFC. Po wygraniu pięciu walk z rzędu, w 2010 roku otrzymał szansę na walkę o pas mistrzowski z dotychczasowym mistrzem UFC Brockiem Lesnarem. Wygrywał przez techniczny nokaut już w pierwszej rundzie. Na początku 2011 roku został portal Sherdog.com ogłosił go najlepszym zawodnikiem roku.

Ostatnia walka: przeciwnik Anderson Silva - UFC 160 (25 maja 2013), obronił mistrzowski tytułu w wadze ciężkiej.

Jose Aldo (23-1-0)

Aktualny mistrz, w UFC w wadze piórkowej. Jest brazylijskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją karierę w MMA rozpoczął w 2004 roku, swój pierwszy kontrakt podpisał jednak dopiero cztery lata później z organizacją WEC. Po stoczeniu pięciu zwycięskich walk zyskał szanse na walkę o mistrzowski pas z dotychczasowym mistrzem w wadze piórkowej Mikiem Brownem. Aldo wygrał walkę i uzyskał tytuł. W 2010 roku Sherdog.com ogłosiło Jose Aldo najlepszym zawodnikiem 2009 roku. W tym samym roku również po połączeniu się organizacji WEC z UFC Aldo stał się oficjalnym zawodnikiem Ultimate Fighting Championship. Swój tytuł mistrzowski Aldo obronił jeszcze trzykrotnie.

Ostatnie walka: przeciwnik Chan Sung Jang - UFC 163 (3 sierpnia 2013), obronił tytułu mistrza w wadze piórkowej.

Georges ST-Pierre (24-2-0)

Aktualny, dwukrotny mistrz UFC w wadze półśredniej. Jest kanadyjskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Na swoim koncie ma również trzykrotny tytuł sportowca roku nadany przez kanadyjską telewizję Sportsnet. Pierwszą walkę w MMA stoczył w 2002 roku. Wygrał wówczas pięć walk z rzędu i podpisał kontrakt z UFC. W 2004 roku stoczył walkę o mistrzowski pas w wadze półśredniej z Matthew Hughesem, niestety przegrał. Dwa lata później ponownie zmierzył się z Hughesem i tym razem zdobył mistrzowski pas. W 2012 roku ST-Pierre po raz siódmy obronił mistrzowski tytuł stając do walki z Carlosem Conditem.

Ostatnia walka: przeciwnik Nick Diaz - UFC 158 (16 marca 2013), obronił tytuł mistrzowski w wadze półśredniej.

Jon Jones (18-1-0)

To aktualny mistrz UFC w wadze półciężkiej. Jest amerykańskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją karierę w MMA rozpoczął w 2008 roku wygrywając pojedynek w UFC z Brazylijczykiem Andre Gusmao. Do walki o mistrzowski pas Jones przystąpił w 2011 roku . Pokonał dotychczasowego mistrza Mauricio Ruę, stając się tym samym najmłodszym, jak do tej pory, mistrzem wagi półciężkiej. W 2011 i 2012 roku dwukrotnie bronił swojego tytułu.

Ostatnia walka: przeciwnik Chael Sonnen - UFC 159 (27 kwietnia 2013), obronił tytył mistrza wagi półciężkiej.

Benson Henderson (18-2-0)

Aktualny mistrz świata UFC w wadze lekkiej. Jest amerykańskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją pierwszą zawodowa walkę stoczył w 2006 roku. Po serii pięciu zwycięstw podpisał kontrakt z organizacją World Extreme Cagefighting. W 2009 roku zmierzył się z Nigeryjczykiem Anthonym Njokuanim. Zwycięską walkę o pas mistrzowski wagi lekkiej stoczył się w 2012 roku z dotychczasowym mistrzem Frankiem Edgarem. W rewanżowym starciu lepszy okazał się Henderson. Swój tytuł obronił jeszcze dwa razy.

Ostatnia walka: przeciwnik Gilbert Melendez - UFC on Fox (20 kwietnia 2013), obronił mistrzowski pas wagi lekkiej.

Demetrious Johnson (18-2-1)

Aktualny mistrz UFC w wadze muszej, osiągnął swój tytuł, jako pierwszy w tej kategorii. Jest zawodnikiem amerykańskim, pochodzi z Madisonville. Pierwszy raz na arenie MMA stanął w 2007 roku. Wówczas już w 47 sekundzie znokautował swojego przeciwnika. W 2010 roku Johnson podpisał kontrakt z WEC, która rok później została wykupiona przez UFC i wszyscy zawodnicy automatycznie przeszli na kontrakty z UFC. Kategoria musza pojawiła się dopiero w 2012 roku wcześniej Johnson walczył w kategorii koguciej. Pierwsza mistrzowska walka odbyła się 22 września 2012 roku w Toronto.

Ostatnia walka: przeciwnik John Moraga - UFC on FOX 8 (27lipca 2013), wygrana.

Anderson The Spider Silva (33-5-0)

Brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki. Karierę w MMA rozpoczął w 1997 roku. Jego największym osiągnięciem w karierze było pokonanie niezwyciężonego do tej pory mistrza Shooto Hayato Sakurai, który wygrywał w 20 walkach z rzędu, Silva przerwał jego dobra passę. W 2002 roku Silva podpisał kontrakt z Pride FC. Cztery lata później przeszedł do UFC.

Ostatnia walka: przeciwnik Chris Weidman - UFC 162 (6 lipca 2013), utracił mistrzowski pas w wadze średniej.

Joseph Benavidez (18-3-0)

Amerykański zawodnik mieszanych sztuk walk. W swojej zawodowej karierze walczył dla World Extreme CageFighting, a następnie dla UFC. W 2010 zdobył mistrzostwo w wadze koguciej.

Ostatnia walka: przeciwnik Darren Uyenoyama - UFC on Fox (20 kwietnia 2013), wygrał

Junior dos Santos (16-2-0)

Brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki, były mistrz UFC w wadze ciężkiej. Swoją zawodową karierę rozpoczął w UFC w 2008 roku. W 2011 roku w walce z Cainem Velasquezem zdobył mistrzowski pas w wadze ciężkiej, stracił go jednak rok później również w walce z Velasquzem.

Ostatnia walka: przeciwnik Mark Hunt - UFC 160 (25 maja 2013), zwyciężył.

Czytaj w Menstream.pl
Żelany Mike w nowej roli
- Chcę znaleźć nowego czempiona kategorii ciężkiej z mojej ojczyzny - zadeklarował Tyson
Chińczycy dostali boks zawodowy w... promocji
Bob Arum chce zorganizować galę bokserską w Makau i zaoferować fanom jej oglądanie za... 5 dolarów.
Chuck Norris trenerem w MMA?
Amerykański gwiazdor miałby pomóc w przygotowaniach do walki o pas mistrza świata organizacji UFC.
Izabela Wawrzyniak
2013-09-04
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu 3BtHd
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.