Forma Sporty walki Rankingi Najlepsi zawodnicy UFC

Najlepsi zawodnicy UFC

Najlepsi zawodnicy UFC
[fot: Lee Brimelow/CC 2.0/Wikipedia]

W rankingu najlepszych zawodników UFC pojawiają się między innymi Jon Jones i Cain Velasquez. Ten pierwszy, zdobywając mistrzowski pas wagi półśredniej był najmłodszym mistrzem w historii. Z kolei Caina Velasqueza można było wcześniej oglądać na ringu Strikeforce.

Mistrzowie UFC

Waga musza - do 56, 5 kg: Demetrious Johnson

Demetrious Johnson (18-2-1) - aktualny mistrz UFC w wadze muszej, osiągnął swój tytuł, jako pierwszy w tej kategorii. Jest zawodnikiem amerykańskim, pochodzi z Madisonville. Pierwszy raz na arenie MMA stanął w 2007 roku, już w 47 sekundzie znokautował swojego przeciwnika. W 2010 Johnson podpisał kontrakt z WEC, która rok później została wykupiona przez UFC i wszyscy zawodnicy automatycznie przeszli na kontrakty z UFC. Kategoria musza pojawiła się dopiero w 2012 roku. Wcześniej Johnson walczył w kategorii koguciej. Pierwsza mistrzowska walka miała miejsce 22 września 2012 roku w Toronto.

Ostatnia walka: UFC Demetrious Johnson vs. John Moraga

Waga kogucia - do 61 kg - Dominick Cruz

Dominick Cruz (19-1-0) - aktualny mistrz w UFC w wadze koguciej. Amerykański zawodnik pochodzenia brazylijskiego. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2005 roku, jako zawodnik Rage In The Cage. Następnie po wygranej w 9. walkach z rzędu podpisał kontrakt z WEC (World Extreme Cagefighting). W 2008 zadebiutował w wadze koguciej zwyciężając z Brianem Bowlesem, czym przyczynił się do zdobycia mistrzowskiego pasa. Po połączeniu się w 2010 roku organizacji WEC z UFC Cruz automatycznie stał się zawodnikiem UFC i zatrzymał swój tytuł mistrzowski, który obronił staczając pierwszą walkę w UFC w 2011 roku.

Waga piórkowa - do 66 kg - Jose Aldo

Jose Aldo (23-1-0) – aktualny mistrz UFC w wadze piórkowej. Jest brazylijskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją karierę w MMA rozpoczął w 2004 roku. Pierwszy kontrakt podpisał jednak dopiero cztery lata później z organizacją WEC. Po stoczeniu 5 zwycięskich walk zyskał szanse na walkę o mistrzowski pas z dotychczasowym mistrzem w wadze piórkowej Mikiem Brownem. Aldo wygrał walkę i uzyskał tytuł. W 2010 roku Sherdog.com ogłosiło Jose Aldo najlepszym zawodnikiem 2009 roku. W tym samym roku, po połączeniu się organizacji WEC z UFC, Aldo stał się oficjalnym zawodnikiem Ultimate Fighting Championship. Swój tytuł mistrzowski Aldo obronił jeszcze trzykrotnie.

Waga lekka - do 70 kg - Benson Henderson

Benson Henderson (18-2-0) - aktualnie najlepszy zawodnik UFC w wadze lekkiej. Swoją pierwszą zawodowa walkę stoczył w 2006 roku. Po serii 5 zwycięstw podpisał kontrakt z organizacją World Extreme Cagefighting. W 2009 roku zmierzył się z Nigeryjczykiem Anthonym Njokuanim. Zwycięska walka o pas mistrzowski w kategorii wagi lekkiej odbyła się w 2012 roku z dotychczasowym mistrzem Frankiem Edgarem. W rewanżowym starciu zwyciężył Henderson. Swój tytuł obronił jeszcze dwa razy.

Ostatnia walka: Benson Henderson vs. Gilbert Melendez.

Waga półśrednia - do 77 kg - George St. Pierre

Georges ST Pierre (24-2-0) - aktualny, dwukrotny mistrz UFC w wadze półśredniej. Jest kanadyjskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Na swoim koncie ma również trzykrotny tytuł sportowca roku nadany przez kanadyjską telewizję Sportsnet. Pierwszą walkę w MMA stoczył w 2002 roku. Wygrał wówczas pięć razy z rzędu i podpisał kontrakt z UFC. W 2004 roku stoczył walkę o mistrzowski pas w wadze półśredniej z Matthew Hughesem, niestety przegrał. Dwa lata później ponownie zmierzył się z Hughesem i tym razem zyskał mistrzowski pas. W 2012 ST Pierre po raz siódmy obronił mistrzowski tytuł stając do walki z Carlosem Conditem.

Waga średnia - do 84 kg - Chris Weidman

Chris Weidman (10-0-0) – aktualny mistrz UFC w wadze średniej. Jest amerykańskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Zadebiutował w 2009 roku zdobywając pas Ring Of Combat w wadze średniej. Swój tytuł obronił tylko raz, po czym podpisał kontrakt w UFC, gdzie w 2011 roku walczył przeciwko Alessio Sakarze. Po 5 wygranych z rzędu walkach Weidman zyskał szansę walki o tytuł mistrza w wadze średniej UFC z Andersonem Silvą. Zwyciężając te walkę przez nokaut.

Waga półciężka - do 93kg - Jon Jones

Jon Jones (18-1-0) – aktualny mistrz UFC w wadze półciężkiej. Jest amerykańskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją karierę w MMA rozpoczął w 2008 roku wygrywając pojedynek w UFC z Brazylijczykiem Andre Gusmao. Do walki o mistrzowski pas Jones przystąpił w 2011 roku, pokonując dotychczasowego mistrza Mauricio Ruę. Wówczas stał się najmłodszym, jak do tej pory mistrzem w wadze półciężkiej. Następnie jeszcze dwukrotnie bronił swojego tytułu w 2011 i 2012 roku.

Waga ciężka - do 120 kg - Cain Velasquez

Cain Velasquez (12-1-0) – aktualny i dwukrotny mistrz UFC w wadze ciężkiej. Jest amerykańskim zapaśnikiem i zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Swoją pierwszą zawodową walkę stoczył w 2006 roku dla Strikeforce. Dwa lata później podpisał kontrakt z UFC. Po wygraniu pięciu walk z rzędu, w 2010 roku otrzymał szansę na walkę o pas mistrzowski z dotychczasowym mistrzem UFC Brockiem Lesnarem. Wygrał już w pierwszej rundzie, nokautując swojego przeciwnika. W 2011 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem roku przez portal Sherdog.com.

Czytaj w Menstream.pl
Chuck Norris trenerem w MMA?
Amerykański gwiazdor miałby pomóc w przygotowaniach do walki o pas mistrza świata organizacji UFC.
Oni pobili braci Kliczków
Tomoki, najmłodszy z azjatyckiego klanu, sięgnął po tytuł mistrza świata organizacji WBO. Wcześniej pasy zdobyli jego bracia Koki oraz Daiki.
Żelany Mike w nowej roli
- Chcę znaleźć nowego czempiona kategorii ciężkiej z mojej ojczyzny - zadeklarował Tyson
Izabela Wawrzyniak
2013-08-23
SKOMENTUJ

  
Podaj czwarty znak kodu VeH5j
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.