Forma Zdrowie Przejadłeś się

Przejadłeś się? Nie sięgaj po tabletki

Przejadłeś się? Nie sięgaj po tabletki
[fot: Fotolia]

Świątecznemu przejedzeniu się mogą towarzyszyć nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe. Jak sobie ulżyć? - W tym okresie najbardziej potrzebny nam jest błonnik - radzi Renata Ruszniak. Dietetyk przypomina też o piciu dużej ilości wody i herbatek ziołowych.

- To, co najbardziej jest potrzebne po takim świątecznym okresie zapchania żołądka, to oczywiście błonnik i generalnie lekkie jedzenie - czyli warzywa, nasiona i kasze - które oczyści nam organizm. Wspominając o nasionach mam na myśli całą gamę orzechów, pełnoziarniste zboża oraz kasze, które zawierają błonnik - mówi dietetyk Renata Ruszniak.

- Wydaje nam się, że w takich sytuacjach potrzebujemy innego postępowania. Tak naprawdę ciągle potrzebujemy tych samych składników we właściwych proporcjach. Nie przesadzajmy z produktami pszenicznymi, z mięsem, z twarogami i nabiałami też nie - dodaje ekspert.

Dietetyk zauważa również, że najbardziej naturalnym sposobem na złagodzenie dolegliwości żołądkowych spowodowanych świątecznym przejedzeniem jest przyjmowanie dużej ilości płynów.

- Pilnujmy tego, żeby ciągle ich dostarczać naszemu organizmowi. Ogólnie powinniśmy pić 1,5 l płynów dziennie. Chodzi tu głównie o wodę - która również w naturalny sposób oczyszcza nasz organizm. Mogą to być też różnego rodzaju herbatki ziołowe takie jak mięta czy rumianek, herbaty zielone, a także te owocowe. Tu też jest kwestia upodobań smakowych - tłumaczy Ruszniak.

- Nie trzeba stosować żadnych suplementów ani tabletek - wszystko da się dostarczyć organizmowi z prawidłowej diety - kwituje Ruszniak.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Współcześni mężczyźni mają obsesję na punkcie diety
Panowie coraz chętniej będą manifestować i obnosić się ze swoją dbałością o zdrowie i formę - przekonuje socjolog.
Odżywki białkowe są gorsze od mięsa
Sprawdź, komu pomogą te preparaty.
Kiedy hamburger... nie tuczy?
Zjedzenia hamburgera nie musi być zgubne dla naszej wagi i zdrowia.
Partner:

2014-12-25
SKOMENTUJ

  
Podaj trzeci znak kodu zaLne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu