Forma Zdrowie Dieta ośmiogodzinna

Dieta ośmiogodzinna. Nowy sposób na szczupłą sylwetkę?

Dieta ośmiogodzinna. Nowy sposób na szczupłą sylwetkę?
[fot: sjlocke/iStockphoto]

Hasło: jedz ile chcesz i chudnij - to nowa oferta dla zaczynających dietę. Zdaniem autorów poradnika poświęconego odchudzaniu, ta dieta okaże się skuteczna pod warunkiem, że nasze dzienne menu będziemy spożywać w ośmiogodzinnym przedziale czasowym.

Autorzy poradnika poświęconego diecie ośmiogodzinnej David Zinczenko i Peter Moore (The 8-Hour Diet: Watch the Pounds Disappear Without Watching What You Eat!) przyznają, że to nieregularne posiłki i podjadanie w nocy są jedną z głównych przyczyn otyłości i wysokiej zachorowalności na cukrzycę.

- Nasze ciało nie jest w stanie strawić jedzenia, które dostarczamy po określonych godzinach, nadwyżka kalorii, które dostarczamy wraz z pożywieniem odkłada się tam, gdzie nie powinna - wyjaśnia Satchidananda Panda, Salk Institute for Biological Studies w La Jolla w Kalifornii, lekarz komentujący poradnik.

Autorzy książki obiecują, że stosując ten program żywieniowy możemy schudnąć nawet pięć kilo tygodniowo. Wystarczy rozłożyć nasze dzienne menu na osiem godzin - pierwszy posiłek spożywamy np. o godzinie 9.00 rano, a ostatni o 17.00.

- Coraz późniejsze spożywanie posiłków powoduje rozchwianie naszego systemu trawiennego, a także hormonów i enzymów, które regulują cały proces. Przez ostatnie 50 lat nasza doba znacznie się wydłużyła, coraz później chodzimy spać, przez co coraz później spożywamy ostatni posiłek. Tu upatruję problemu wzrostu masy ciała - podkreśla Satchidananda Panda.

Czytaj w Menstream.pl
Pieprz odchudza. Sprawdź jak
- Tu nie ma drogi na skróty. Właściwa dieta i trening to jedyny skuteczny sposób na sylwetkę - przekonuje dietetyk Ewa Czarniak.
Trenuj jak rekrut armii USA
Buduje nie tylko mięśnie, ale też więzi między ludźmi. Każdy może poczuć się jak komandos.
Gen, który zadba o formę
Dlaczego restrykcyjne diety odchudzające czasem zawodzą, czemu niektórzy wręcz objadając się nie tyją?
Tagi:

dieta

zdrowia

sylwetka

forma

dieta ośmiogodzinna

Partner:

2013-01-03
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu XgXUj
KOMENTARZE
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu