Forma Fitness Wybierasz się na narty

Wybierasz się na narty? Sprawdź warunki na stoku

Wybierasz się na narty? Sprawdź warunki na stoku
[fot: DigitalZombie/iStockphoto]

Małopolska Organizacja Turystyczna w przededniu ferii zimowych uruchomiła specjalny portal internetowy, gdzie można szybko i sprawnie odnaleźć praktyczne informacje na temat wszystkich małopolskich stacji narciarskich.

Pod adresem www.domalopolski.pl miłośnicy sportów zimowych mogą znaleźć nie tylko informacje o małopolskich trasach i stacjach narciarskich, ale także sprawdzić aktualne warunki pogodowe i śniegowe na stokach.

Dzięki stronie szybko i sprawnie można odnaleźć opisy tras, informacje o ich długości i trudności, a także infrastrukturze towarzyszącej takiej jak wyciągi, wypożyczalnie nart, restauracje czy parkingi. Dodatkowo na stronie znalazły się informacje o trasach biegowych i szkółkach narciarskich.

Jak przypomina Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego odpowiedzialny za turystykę, region jest jednym z liderów turystyki zimowej. Znajduje się tam ponad 60 stacji narciarskich dysponujących 300 wyciągami narciarskimi i około 250 kilometrami tras zjazdowych.

- Według najnowszego badania ruchu turystycznego w Małopolsce ważnym celem wizyty w naszym regionie jest turystyka aktywna. Z roku na rok przybywa osób, które przyjeżdżają tu, by wędrować po górskich szlakach, a także uprawiać sporty, w tym sporty zimowe - zaznaczył Zegzda.

Podkreślił, że zarówno goście krajowi jak i zagraniczni za największe atrakcje regionu, oprócz Krakowa, wymieniają góry i górskie kurorty, takie jak Zakopane, Szczawnica, Krynica czy Białka Tatrzańska.

Czytaj w Menstream.pl
Jak dobrać odpowiednią długość nart?
Nie wiesz jakie narty wybrać? Co wziąć pod uwagę dostosowując ich długość? Jak dobrać nartę do naszych warunków fizycznych? MenStream.pl pomoże ci rozwiązać ten problem.
Popraw swoją narciarską technikę
Po co płacić za drogie kursy narciarskie w szkołach jazdy. Dzięki nam dowiesz się jakie błędy najczęściej popełniasz i jak poprawić technikę jazdy za darmo.
Carving krok po kroku. Ćwiczenia dla narciarzy
Przygotuj się z nami do sezonu.
Partner:

2015-01-16
SKOMENTUJ

  
Podaj drugi znak kodu SpBKe
KOMENTARZE
Ekspert radzi

Tomasz Gać - trener osobisty, fizjoterapeuta i specjalista przygotowania motorycznego. Właściciel firmy świadczącej usługi z zakresu treningu indywidualnego i poradnictwa dietetycznego.      

Strona autora Zobacz porady
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu