Forma Fitness Tęsknisz za nartami

Tęsknisz za nartami? Pojeździsz w Warszawie

Tęsknisz za nartami? Pojeździsz w Warszawie
[fot: PAP/Grzegorz Jakubowski ]

Mimo iż śniegu za oknem brak, są miejsca gdzie narciarstwo można jednak uprawiać. W tym celu wystarczy odwiedzić choćby Górkę Szczęśliwicką w Warszawie.

Dzięki sztucznej nawierzchni jest dostępna dla narciarzy przez okrągły rok. Niezależnie więc od warunków atmosferycznych, można jeździć na nartach nawet, gdy śniegu brak. W okresie zimowych przy ujemnych temperaturach stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany.

Górka, inaczej nazywana też Kopcem Szczęśliwickim, wznosi się na wysokość zaledwie 79 m.n.p. m., ale ze szczytu można podziwiać piękną panoramę Warszawy. Cały stok ma w sumie 227 metrów długości i wyposażony jest w wyciąg krzesełkowy, orczykowy, wypożyczalnię sprzętu, serwis narciarski.

Parkowy kompleks znajdujący się przy Górce Szczęśliwickiej posiada nie tylko stok narciarski, ale także baseny, jeziorka, rolkowisko i zielone błonie. To dobre miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z nartami lub rozgrzać się przed zimowym wyjazdem w góry. Na stoku codziennie w godzinach 10-20 odbywają się indywidualne zajęcia nauki jazdy na nartach i snowboardzie.

Koszt wypożyczenia kompletu to 25 zł. Cennik zjazdów waha się w zależności od wieku - od 12 zł dla uczniów w dni powszednie do 50 zł dla dorosłych w dni wolne i święta. Jak informuje obsługa Ośrodka Szczęśliwice, w okresie świąteczno-noworocznym możemy poszusować prawie codziennie. Górka pozostanie zamknięta jedynie pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Najlepsze "puchowe" trasy są we Francji
Nie trzeba wcale podchodzić kilka godzin z nartami na plecach na dzikie zbocze, żeby poszusować w kopnym śniegu.
Znudziły ci się tradycyjne narty? Spróbuj freeride, skialpinizmu i raków
Choć za oknem śniegu niewiele, sezon narciarski niebawem stanie się faktem.
Upragnione mięśnie? Uaktywnij 80 proc. ciała
Zbuduj umięśnione ramiona i wzmocnij nogi dzięki biegówkom.
Tagi:

warszawa

narty

śnieg

górka szczęśliwicka

Partner:

2014-12-22
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu EpDxj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.
Ekspert radzi

Tomasz Gać - trener osobisty, fizjoterapeuta i specjalista przygotowania motorycznego. Właściciel firmy świadczącej usługi z zakresu treningu indywidualnego i poradnictwa dietetycznego.      

Strona autora Zobacz porady
Sprawdź w WP.pl
  • Sport - najnowsze informacje ze świata sportu