Forma Bieganie Polak złotym medalistą Mistrzostw Świata w biegu po schodach

Polak złotym medalistą Mistrzostw Świata w biegu po schodach

[fot: PAP/EPA]

Piotr Łobodziński zdobył złoty medal mistrzostw świata w biegu po schodach. W ostatnich zawodach w Międzynarodowym Centrum Komercyjnym ICC w Hongkongu zajął trzecie miejsce.

Mistrz globu zostaje wyłoniony w cyklu ośmiu zawodów na czterech kontynentach, których organizatorem jest Międzynarodowa Federacja Skyrunningu (ISF). Do końcowej punktacji liczą się wyniki czterech najlepszych startów.

Ostatnie zawody rozegrano w
Centrum ICC w Hong Kongu
Łobodziński po zwycięstwach w Paryżu, Pekinie i Sao Paolo był w gronie faworytów ostatniej imprezy w Hongkongu, w której rywalizowało 1100 zawodników.

Najszybciej wbiegł na 82. piętro rekordzista Australii w półmaratonie (1:00.02) Darren Wilson, poprawiając rekord trasy o siedem sekund (11.57). Drugie miejsce zajął jego rodak, ubiegłoroczny mistrz świata Mark Bourne.

- Pochodzę z Bielska Podlaskiego, które leży 50 km od Białegostoku, czyli terenów płaskich jak stół gdziekolwiek się nie spojrzy. Od momentu rozpoczęcia studiów na Uniwersytecie Warszawskim mieszkam, pracuję i trenuję w stolicy, także miejscu mającym mało wspólnego z szeroko pojętą górzystością - powiedział 29-letni Łobodziński.

Bieg kobiet wygrała z kolei Australijka Suzy Walsham, która tym samym przypieczętowała zdobycie po raz czwarty tytułu mistrzyni świata.

Czytaj w Menstream.pl
Futnet łączy w sobie elementy piłki nożnej i tenisa. Dasz radę zagrać?
W tym sporcie zajmujemy miejsce w pierwszej dziesiątce.
Będą boksować 125 metrów pod ziemią
Za najdroższe bilety trzeba zapłacić aż 800 złotych, ale w zamian czeka cię prawdziwa uczta.
Mistrzostwa Świata SuperEnduro na Ergo Arenie
Do walki o szósty mistrzowski tytuł z rzędu, w halowym enduro, stanie Tadeusz "Taddy" Błażusiak