Forma Bieganie Europejskie maratony

Europejskie maratony. Te są najpopularniejsze

[fot: cuegalos/Flickr]

Paryż z ponad 39 tys. osób, które w tym roku pokonały nad Sekwaną dystans 42 km 195 m, zajął pierwsze miejsce w rankingu europejskich maratonów. Na drugiej pozycji uplasował się Londyn, a na trzeciej - Berlin.

W czołowej 50 znalazło się aż pięć polskich maratonów: na 22. miejscu warszawski - 6 tys.679, na 23. Poznań - 6 tys. 326, na 28. Orlen Warsaw - 5 tys.816, na 29. Cracovia - 5 tys.358 i na 38. Wrocław - 3 tys.842. W sumie odbyło się w tym roku w Europie ponad 300 maratonów mających atesty narodowych związków lekkoatletycznych.

W 14 imprezach liczba zawodników kończących bieg na trasie 42 km 195 m przekroczyła 10 tys. W porównaniu z rokiem 2013 największy wzrost zanotowała Moskwa - z 2 tys. 336 finiszujących osób na 4 tys. 033, Lizbona (Rock'n Roll) - z 1 tys. 839 na 2 tys. 865 oraz Warszawa (Orlen) - z 3 tys. 947 na 5 tys. 816).

W czołowej 30 rankingu najwięcej maratonów - po cztery - mają: Brytyjczycy (Londyn, Brighton, Edynburg, Manchester), Hiszpanie (Barcelona, Walencja, Madryt, Sewilla), Niemcy (Berlin, Hamburg, Frankfurt, Monachium) i Polacy.

Czytaj w Menstream.pl
Polak złotym medalistą Mistrzostw Świata w biegu po schodach
29-letni Piotr Łobodziński był w tym roku najlepszy w wbieganiu na wieżowce.
Skuteczne odchudzanie. Zobacz, co trzeba wiedzieć
Do uprawiania ćwiczeń nie wystarczą tylko dobre chęci. Do biegania potrzebne są też dobre buty. Co jeszcze?
Bieganie jesienią. Jak się przygotować do trudniejszych warunków?
Można też powiedzieć, że jesień odsiewa tych prawdziwych biegaczy od tych, którzy biegają dla lansu - mówi jeden ze sportowców.