Męski Świat Motoryzacja Car Audio Klubowe klimaty w Twoim aucie

Klubowe klimaty w Twoim aucie

Mieliśmy okazję przetestować ostatnio tą 1-DINową jednostkę centralną, która kryje w sobie ogrom funkcjonalności. MIXTRAX EZ, Bluetooth, Pandora, tryb App dla iPhonów oraz iTunes to tylko niektóre z nich. Radio wyposażone jest również
w 4-kanałowy wzmacniacz MOS-FET, trzy pary wyjść RCA praz mozaikowy wyświetlacz LCD. Bez obaw... za wszystkie te funkcje wcale nie nie zapłacisz niebotycznej kwoty. Sugerowana cena detaliczna to 750zł.

Pełna kontrola

Pierwsze co zwraca Naszą uwagę zaraz po rozpakowaniu pudełka to przyciski sterowania radiem. Z miejsca nabieramy tej budującej świadomości, że radiem możemy kontrolować bez ciągłego patrzenia na nie. Genialne w swej prostocie pokrętło typu JOG, przyciski wyboru źródła dźwięku... to wszystko przekłada się na Nasz komfort podczas jazdy. Wyświetlacz o rozdzielczości 192x48 pixeli jest niezwykle czytelny, a możliwość wyboru gradacji jednego spośród 210.000 kolorów sprytnie wkomponowuje radio w fabryczne podświetlanie auta. Uwaga uwaga - kolor przycisków można zmieniać niezależnie od koloru LDC.


Przy pomocy funkcji EZ MATRIX, wyświetlacz możemy zamienić w centrum wyjątkowego wizualnego show, ale możemy tez używać go wyłącznie jako poukładane, rozmieszczone z głową i niezwykle czytelne źródło informacji. Aby poznać wszystkie funkcje tego modelu, nie potrzeba wcale ówczesnego doświadczenia w obsłudze jednostek tego typu. Obsługa jest prosta i intuicyjna, nawet pomimo kilku-poziomowego menu.

Właściwości

Na czym polega wyjątkowość funkcji EZ MATRIX? Z pewnością znajdzie ona swoje uznanie wśród melomanów klubowego grania i mixowania. EZ MATRIX operuje na plikach pobieranych z iPhona, iPoda, USB lub kart SD i umożliwia odtwarzanie utworów z dodatkiem przejść i efektów dźwiękowych tworząc niekończącego się seta... Taki wirtualny DJ wewnątrz radia! MIXTRAX EZ oferuje trzy rodzaje przejść: Flanger, Echo i Crossfade oraz sześć efektów dźwiękowych backspin 1 i 2, Echo, Trans, Roll i Scratch. Są one automatycznie dodawane między utworami. Panel można dopasować do rytmu muzyki oraz zaprogramować go na na przykład zmianę kolorów lub efektów wizualnych w rytm aktualnie odtwarzanego kawałka. Efekt - autentyczne przeniesienie samochodowego nagłośnienia na klubowy poziom. MATRIX EZ nie działa z muzyką podawaną z radia lub płyt CD. Jeżeli nocny klub w aucie nie jest tym czego szukasz, możesz bez żadnych problemów korzystać z pozostałych funkcji radia.


DEH-P8400BH posiada moduł Parrot z napędem Bluetooth, umożliwia połączenia telefoniczne oraz strumieniowe przesyłanie muzyki. Tuner HD, zwiększający systematycznie swoją popularność odwzorowuje idealnie odbieraną muzykę, a dzięki zapamiętywaniu tagów danego utworu, możemy w późniejszym okresie pobrać taką piosenkę z iTunes. Czym się różni tuner HD od zwykłego tunera? Tuner HD jest całkowicie bezpłatnym radiem satelitarnym, który pozwala na odtwarzanie dowolnej stacji muzycznej.. nie tylko tych będących w zasięgu analogowej anteny.

Odsłuch

DEH-P8400BH podłączony pd referencyjne wzmacniacze to w skrócie doskonała jakość dźwięku oraz wyraźny brak jakichkolwiek szumów. Każdy dźwięk odtwarzany jest bardzo 'energicznie i żywo' bez względu na pasmo. Bass jest pełny i ciepły podczas gdy góra pozwala na wyciągnięcie tych częstotliwości, których być może nie podejrzewaliśmy o Nasze głośniki. Korektor pozwala Nam na prawdziwą zabawę krzywymi do pełnej satysfakcji.

Wnioski

DEH-P8400BH to bardzo wysokiej jakości jednostka. Brzmi genialnie i skutecznie zaspokaja wszystkie aktualne technologiczne trendy. Jest rozwiązaniem zarówno dla maniaków nastawionych na klarowność dźwięku, jak również dla tych, którzy od nowego radia oczekują trochę szaleństwa, które w tym przypadku zapewnia wirtualny DJ. Radio jest proste w obsłudze i intuicyjne. Pioneer potwierdził, że zachowanie zdrowego stosunku jakość/cena jest na rozsądnym poziomie.

'DEH-P8400BH in the mix - Live'


źródło: pasmag.com


Tagi:

echo

pioneer

matrix

Partner:
portalcaraudio.pl
2014-03-01
SKOMENTUJ

  
Podaj pierwszy znak kodu ujyzh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Masz szansę rozpocząć ciekawą dyskusję.